Jantar noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Jantarze

Krynica Morska

Krynica Morska latarnia morskaKrynica Morska to nieduże miasteczko wypoczynkowe położone w centralnym punkcie Mierzei Wiślanej. Prawa miejskie krynica otrzymała dość niedawno – bo już po przemianach – w 1991 roku. Wschodnia część miasta – Piaski – graniczy z Federacją Rosyjską – Obwodem Kaliningradzkim.

W okolicy Krynicy, jak i na całej mierzei, dominują tereny zielone – lasy sosnowe z domieszka drzew liściastych. Znajduje się tutaj Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej, a w nim 150-letnie okazy buków. Prócz buków spotkamy tu świerki, sosny, olchy czarne,graby.

Krynica Morska to miejsce, głównie, letniego wypoczynku. Krynica znajduje się nad Zatoką Gdańską, która jest dość płytka. Woda morska szybko się tutaj ogrzewa i jest cieplejsza niż w innych regionach. Plaża w Krynicy Morskiej jest rozległa. Poza strzeżonym kąpieliskiem można tu odnaleźć również miejsca odludne, zapewniające więcej intymności. W okolicach dzielnicy Piaski jest nawet plaża nudystów.

Od strony Zalewu Wiślanego zlokalizowano port rybacki, żeglarski i pasażerski. Z Krynicy kursują promy do Fromborka i Elbląga. Jest to doskonały środek transportu aby zwiedzić te miasta. Inaczej, jadąc np samochodem, musielibyśmy nadkładać drogi i jechać dość zatłoczoną latem jezdnią.

W Krynicy jest również latarnia morska – jedyna na mierzei. Nie jest to historyczny budynek, gdyż został on odbudowany po wojnie. Poprzednia latarnia została zburzona pod koniec wojny. Wieżą latarni ma wysokość około 30 metrów, można ją zwiedzać i podziwiać widoki z tarasu widokowego.

Więcej op Krynicy Morskiej dowiesz się ze strony: www.krynica.info.pl