Jantar noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Jantarze

Wicie

Wicie

Wicie – to właściwie niewielka wieś wypoczynkowa (w wiosce na stałe przebywa mniej niż 100 mieszkańców) na naszym wybrzeżu, położona między Darłowem i Ustką.

Wicie leżą co oczywiste nad Bałtykiem, ale podobnie na południu miejscowości leży jezioro Kopań. Na jeziorze można wędkować, uprawiać sporty wodne – różne formy posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo bądź pływać kajakiem. Otoczenie jeziora to też dobre miejsce na przechadzki oraz eskapady rowerowe. W związku z tym, dla turystów lubiących czynny odpoczynek, a zarazem ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to wspaniałe położenie na urlop czy wakacje. Teren miejscowości Wicie i otoczenia to część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.
Brzeg morski w Wiciu jest przeważnie piaszczysty, czasami z drobnymi kamieniami, dodatkowo jest on całkiem odludny. Od miejscowości oddziela ją pasmo wydm porośnięte zwyczajną wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny, znajdziemy również mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.
Choć wioska jest maleńka i nie ma w tym miejscu wielu barów, sklepów, stoisk z hamburgerami i lodami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w pobliskich: Darłówku, Darłowie (ok 10 km) i Jarosławcu (około 6 km). Noclegi w Wiciu to w zasadzie domki letniskowe, z infrastrukturą dla naszych milusińskich, lecz dla ceniących sobie komfort pojawiają się propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.