Atrakcje Turystyczne

Plaża

Większość turystów przyjeżdża jednak dla głównej atrakcji turystycznej miejscowości - nadmorskiej plaży. Jantarska plaża jest jedną z najszerszych plaż na naszym wybrzeżu, pokryta jest ona miałkim, żółtawym piaskiem. W sezonie letnim działa na niej strzeżone kąpielisko Jantar o długości 200 metrów (między zejściami nr 79 i nr 78). więcej »

Główne zejście od ul. Morskiej i Brzozowej

Żuławska Kolej Dojazdowa

Kolejną atrakcją turystyczną w Jantarze jest Żuławska Kolej Dojazdowa. Tabor Żuławskiej Kolei Dojazdowej to zabytkowe wagony motorowe, lokomotywy spalinowe, wagony pasażerskie otwarte - tzw. "letniaki" - i wagony pasażerskie kryte. więcej »

82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Dworcowa 29

MINI ZOO w Jantarze

Mini ZOO to idealne miejsce na spędzenie w ciekawy sposób wolnego dnia z rodziną. Mnogość odmian gatunków daje sposobność do spotkania przybliżającego świata przyrody. więcej »

ul. Gdańska 1, Jantar

Centrum Rodzinnej Rekreacji

Centrum Rodzinnej Rekreacji to idealne miejsce na spędzenie czasu wspólnie z rodziną, na dobrej zabawie. Tutaj czeka na wszystkich ogrom atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. więcej »

ul. Gdańska 1, Jantar

Indiańska Wioska

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda życie prawdziwych Indian? Tutaj możesz przenieść się do egzotycznego i kolorowego świata Indian północnoamerykańskich. więcej »

Jantar

Buffalo - Bill - jazda konna

Jest to idealne miejsce nie tylko dla osób, które potrafią jeździć na koniach. Jeżeli nigdy dotąd nie siedziałeś nawet na koniu, a zawsze marzyłeś o takiej przygodzie, musisz odwedzić to miejsce! więcej »

ul. Gdańska 2, Jantar

Pasieka u Strusia

Jest to miejsce, które łączy w sobie edukacje z zabawą. Tutaj z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę. więcej »

ul. Gdańska 31 A, Jantar

ART Inwazja Owadów

Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną w ciekawy i kreatywny sposób. Jesteście ciekawi świata i chcecie przeżyć przygodę? więcej »

ul. Rybacka, Jantar

Muzeum Bursztynu - Stegna

Jest to pierwsze prywatne Muzeum Bursztynu w Polsce. Składa się z 4 sal wystawowych. Będąc w Jantarze obowiązkiem jest odwiedzenie tego miejsca. więcej »

ul. Gdańska 64, Stegna

Mierzeja Wiślana

Mierzeja Wiślana to łańcuch piaszczystych wydm, które zostały obsadzone lasami sosnowymi i mieszanymi. więcej »

Stegna

Stegna to atrakcyjna wieś wczasowa na Mierzei Wiślanej, tylko 30 km od Gdańska. więcej »

Sztutowo

Sztutowo to duża wieś (siedziba władz gminnych), która znajduje się w powiecie nowodworskim, przy wojewódzkiej drodze nr 501, na Żuławach Wiślanych. więcej »

Gdańsk

Gdańsk to naturalnie też duży ośrodek wakacyjnego odpoczynku. Znajdują się w tej okolicy plaże nadmorskie, różnorodna i ogromna baza turystyczna oraz gastronomiczna. więcej »

Gdynia

Gdynia, mimo że jej historia sięga XIII stulecia, zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. więcej »

Sopot

Historia wypoczynku i leczenia w Sopocie sięga roku 1798 - wtedy wybudowano pierwszy budynek letniskowy, w 1819 r. otwarto pierwsze kąpielisko morskie, a w 1823 roku funkcjonował pierwszy budynek leczniczy. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na końcu helskiej mierzei, o dość długich dziejach. Prawa miejskie nadane zostały Helowi już w XIII wieku. więcej »